Menu

Ale když mně se nechce

Budu dělat jen to, co se mi chce dělat. Život je krátký, nemá smysl zabývat se něčím, co mě nebaví. Dělal bych to moc rád, ale nechce se mi. – Tyto výkřiky jsou považovány za projev svobodného života. Co se ale stane, když z životní rovnice občas vyřadíme to protivné "nechci" a "nebaví" a probudíme v sobě nekomplikovaného neandrtálce?

Život v představách

Většinu bdělého času nestrávíme v místě a čase, kde se zrovna nacházíme, ale v našich představách. Tyto vnitřní hlasy, dialogy, domněnky a nekonečné názory na cokoli nemáme po většinu času pod kontrolou nebo si je vůbec neuvědomujeme. V tomto mentálním režimu pak pracujeme, komunikujeme, reagujeme, prožíváme. Tím vším si často zaděláváme na zbytečné problémy, které vlastně problémy vůbec nejsou. Taky vám to přijde trochu šílené?

5 mýtů o cvičení a životosprávě

Za poslední roky se oblast pohybu a životosprávy posunula dopředu jako nikdy předtím. I přesto se stále držíme rad a principů, které jsou dávno překonané a často nesmyslné. Bojíme se dělat změny, opakujeme stejné chyby, nestudujeme z kvalitních zdrojů, zapomínáme zapojit zdravý rozum. V honbě za zdravým životním stylem si zaděláváme na potíže.

Změna místo keců

Všemožné výzvy, se kterými se za poslední roky roztrhl pytel, slibují pozitivní změny v našem životě výměnou za naše odevzdání se a dočasné omezení pohodlí. Pokud o nich jen mluvíme a čteme, jsou otravné a obtěžující. Hra se zásadně mění v momentě, kdy se do některé z nich pustíme.

Síla pro život

Buď jste na cestě, nebo ne. Nebo pořád dokola začínáte. Mluvím o dlouhé, pokorné práci a sebepoznání. Odhalování tělesné a psychické rovnováhy, vlastních slabin, ale i silných stránek.

3 tipy pro aktivní relaxaci

Ano, řeč je o aktivním odpočinku, což znamená, že pro to musíme sami něco udělat. Všechny následující jednoduché techniky mají efekt, pokud se jim věnujeme v pravidelných "dávkách", ze začátku třeba jen několik minut denně. Pokud se to snažíme dohnat na sílu třeba o víkendu jednou za měsíc, jen ztrácíme čas.

Svůj rozvoj nevymyslíš

V době nekonečné nabídky pro sebe hledáme jen to nejlepší. Týká se to i osobního a duchovního rozvoje. Neuspokojení střídáme různé školy a přístupy, přešlapujeme na místě, vášnivě obhajujeme nebo rozpačitě zpochybňujeme naše vlastní rozhodnutí. Vyzkoušejte jiný přístup: vyražte a plně se oddejte procesu.

Plechovka svobodné vůle

Naše svobodná vůle není bezedná. Postupně se vyprazdňuje, jak přibývá našich nekonečných každodenních rozhodnutí. Ukážeme vám, jak si trochu odlehčit.

Mozek chce, abych se hýbal

Pravidelný pohyb a psychická vyladěnost. Nerozlučná dvojka. Nevím úplně přesně, co se v mém mozku v těch chvílích děje, ale mám vyzkoušené, že to funguje

Hitparáda výmluv

O motivaci k pravidelnému pohybu a sportování bylo napsáno mnoho, ale v základě je to až směšně jednoduché. Chcete se sebou něco dělat? A chcete to SKUTEČNĚ, nebo spíš proto, že se o tom hodně mluví, píše a ostatní vás podle toho hodnotí?
Subscribe to this RSS feed